A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Благодатненська селищна рада
Волноваського району

Історична довідка

Сліди людини в нашій місцевості вчені відносять до 12 століття до н.е. вони належать кiмерiйцям, якi мешкали на цій території. Їх витіснили кочові племена іранського походження - скіфи. За Геродотом, скіфи займали територію в тисячі верств від Карпат до Волги. «То був мудрий, волелюбний i разом з тим жорстокий народ»,- свідчить Геродот. Пізніше, уже в першому столітті нашої ери сюди прийшли сармати i держава їх називалась Сарматiя.

Пізніше тут були i готи, i гунни, яких витіснили обри. Аж потім появились слов’яни.

У 1834 році утворилось село Благодатне. Згідно з « Ревизскими сказками» з обласного Запорiзького архiву, одноразово сюди приїхали 127 сімей, якi становили 487 душ чоловiчої статі i 244 жіночої. Перепис прибулого населення було здійснено у 1835 роцi, повторно - у 1850 роцi.
Легенда про назву селища Благодатне. На великiй кам’яний брилі було вибито текст: «1836 год июня 10 дня здесь отдыхал Преосвященный Гавриил Архиепископ из Екатеринослава. Вот где благодать».

З 1924 по 1926 рік село Благодатне було районним центром.

У 1938 році Благодатному присвоєно статус селища міського типу.

 

Селище міського типу Комсомольський перейменовано смт Графське підпорядковане Благодатненській селищній раді і розташоване у межах Державного лісового заказника „Великоанадольський”.

Розташоване за 3 км на південний  захід від селища Благодатне, за 15 км на північний захід від районного центру – м. Волноваха.

Історія селища пов’язана з історією створення Великоанадольського лісництва у 1843 році і відкриття школи лісників при цьому лісництві.

У 1843 році на західному боці р. Кашлагач напроти Великоанадольського лісництва були побудовані споруди Катеринославської землеробської учбової ферми, які потім передали Великоанадольському лісництву.

У 1853 і 1854 роках на території лісництва були збудовані метеорологічна обсерваторія і дім завідуючого лісництвом. В цих будинках мешкали видатні вчені лісівники В.Є. фон Графф – засновник Великоанадольского лісництва і лісової школи і його послідовники Л.Г. Барк, Х.С. Полянський, Г.М. Висоцький, М.Я. Дахнов.

У 1924 році Великоанадольське лісництво вперше згадувалося як Комсомольське. Великоанадольським лісовим технікумом  у 30-х роках було прийнято багато молоді з числа комсомольців. У зв’язку з цим технікум був перейменований у Комсомольський.

«Форест Парк», територія якого сягає 45 га, став першим збудованим за європейськими стандартами заміським готельним комплексом в Донецькій області, який надає широкий спектр послуг (у тому числі, і оздоровчі)  територія якого облаштована за зразком найкращих європейських лісних курортів.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора